Mõned väikesed soovitused meie klientidele (10 aastase töökogemuse põhjal), vabas vormis nõuanded...

1. Ära jäta oma eluruume kauaks koristamata. Kui ei ole tahtmist ja aega koristada, siis kutsu meid appi. Õigeaegselt ja regulaarselt koristatud kodu on meeldiv puhkamiseks ja akude laadimiseks kõigile pereliikmetele. Lisaks on puhtas kodus hea energia!

2. Soovitav on koristada kodu põhjalikult vähemalt 2-3 korda kuus. Kui pereliiked on peamiselt tööl ja kodus ei ole lemmikloomi, siis saaks hakkama ka 3-nädala taguse põhjaliku koristamisega. Kui aga on lemmikloomad ja lapsed, siis tuleks koristusteenus tellida vähemalt iga 10 päeva tagant. 

3. Kodus soovitame kasutada ökoloogiliselt puhtaid puhastusvahendeid, et mitte saastada loodust ning kahjustada elanike tervist. Kui koristada regulaarselt ning kasutada teenust, siis piisab endal hoida kodus 1-2 puhastusvahendit ja rohkem ei ole vaja. Näiteks kraanikausi saab ise täitsa puhtaks ka sidruni ja soodaga!

4. Enim probleeme põhjustab vannitubades ladestuv katlakivi- nii seintel kui dušikabiini klaasidel, segistitel ja põrandatel. Selle absoluutne vältimine ei ole päris võimalik-see eeldab igakordset vannitoa põhjalikku kuivatamist pesemise järgselt- kes see ikka alati viitsib! Segistid võiks tõesti alati ära kuivatada, katlakivi saab siiski vähendada, kui vähemalt kord nädalat töödeldakse pinnad üle pesuaine- Perlglanz-iga (vt. info toodete lehel). 

5. Heleda pehme mööbli olemasolul on meie kindel soovitus-mitte olla heleda mööbli peal teksapükste ja värvi andvatest materjalidest riietega. Inimese kehasoojuse ja higi niiskuse mõjul annavad teatud riideesemed märkamatult värvi ning ühel hetkel võite avastada, et lumivalge diivan on hallikas või sinakas. Sellisel juhul ei aita kahjuks ka keemiline puhastus. 

6. Erinevate plekkide puhastamise kohta paneme info peagi üles eraldi rubriigis.

 

Mõned soovitused nahkmööbli omanikele-nahkmööbli hooldamise ABC

• Puhasta regulaarselt tolmuimejaga, et pooridesse ei koguneks tolmu.

• Kasuta üksnes naha hooldamiseks ette nähtud kemikaale ja puhastusvahendeid. 

• Puhasta nahka regulaarselt pehme niiske lapiga, kasutades näiteks Softcare nahapuhastusvahendit. 

• Eemalda plekid ja vedelikupritsmed kohe värskelt. 

• Töötle mööblinahka nahahooldevahendiga 2-3 korda aastas, et nahk ei kuivaks ega lõheneks, vaid säiliks elastsena. 

Nõuandeid kahjustuste vältimiseks:

• Ära istu nahkdiivanile niisketes värviandvates rõivastes. 

• Pea meeles, et ajalehest eraldub väga kergesti trükivärvi, mis võib imenduda nahapooridesse. 

• Käetugedele ja kuklapatjadele kipub kogunema keha- ja juusterasva, mis aja jooksul imendub polstrinahka või -riidesse. Seda saab vältida, kasutades diivanipatju või mingit katet. 

• Paiguta diivan radiaatorist kaugemale ja soovitavalt mitte otsese päikesevalguse kätte, sest otsene päikesevalgus kuivatab nahka ja võib pleegitada selle värvi.