Eelmises ja meie esimese blogis kirjutasin meie ettevõtte algusest ja mõned üldised faktid, mida arvasin et oleks teil huvitav teada. Selles osas tahaksin kirjutada natuke emotsionaalsetel teemadel, miks ma teen seda mida ma teen ning siis jutu jätkuks ka võibolla mõned väikesed nipid!

Mõni päev tagasi kohtusime tööalasel kohvikukoosolekul minu kooliõe ninga pika-aegse turunduskogemusega Kristiga. Palusin ta endale appi, et ta jagaks meile natuke turunduse-ja müügialaseid nõuandeid.

Kristi on hästi elav ja rõõmsameelne inimene, töötanud kaua pangandussektoris ja sel turundusega tegelenud. Mina seevastu olen turunduses ja müügis üsna võhik, ma ei ole seda ei õppinud ega pidanud siiani ka väga kasutama, olen kuidagi saanud ilma selleta läbi. Nüüd, kuna laienemise plaan on ikkagi olemas, sain aru et midagi on veel vaja ja minu enda kontaktidest enam ei piisa.

Esimene asi, mida Kristi küsis, oli: „Miks sa seda teed, mida sa teed?“
Ehk siis: miks ma hakkasin selle tegevusalaga toimetama.

Minu aus vastus on: algne ja esmane põhjus oli vajadus lisa teenida, sest palgast pere ülalpidmiseks ei jätkunud. Räägin hetkel kodukoristusest.

Olin palgatöötajana tiirelnud selles „näpud põhjas enne palgapäeva“ ringis juba aastaid, ilma et midagi oleks muutunud. Lapsed vajasid haridust ja koolitamist, pidin midagi juurde leidma. Alustasin kodudes koristamas käimist.

Mingil hetkel kui olid tekkinud juba püsikliendid, niiöelda „omad inimesed“ tekkisid ka juba selliseid situatsioonid, kus ma tegin päris majapidajanna töid - pesu pesumajja viia, külmkappi midagi osta, koeraga õue minna, selliseid töid tegin eelkõige oma soomlastest klientidele. Soomlsed olid selles osas mul algselt põhikliendid, sest eestlane naljalt enda koju kedagi ei lase, lisaks loetakse meil kiivalt ka raha.

Majapidajannana toimetades sain aru, et tegelikult on tegu suure usaldusega!

Täiesti võõras inimene usaldab mulle oma kodu võtmed, sissepääsukoodid, oma asjade korrashoiu, oma lemmiklooma. Kõige selle alus on ju USALDUS. Kodu on väga isiklik koht ja seda pean mina kui teenindaja väga oluliseks, selle kodu privaatsust austada. Kuna meie ettevõttes on diskreetsus ja usalduslikkus esmane nõue siis ei ole meie kliendid pidanud kordagi pettuma.

Kliendi heameel puhta ja korras kodu üle, tehtud tööde üle – see oli tuntavalt edasiviiv jõud - kui näed et inimene on siiralt õnnelik, kui ta tuleb koju, väsinud, närviline jakõik on tehtud.

Tal on nii hea meel selle üle ja siis tunned ise ka, et tööst oli kasu ja see on hea tunne!

Tean ka, et kõik ei ole koristusinimesed. Ja seda pole vaja häbeneda. Meil kõigil on omad ülesanded täita ja kui inimene teeb mujal tänuväärset tööd, siis miks peaks ta oma vaba aega kulutama tugiteenustele, mis on meile põhitööks.

Just selliste inimeste toetamine ongi tegelikult meie töö. Ja kuna meile meeldib inimesi aidata, siis me tahamegi seda tööd teha.

Lisaks on see amet ka vaheldusrikas, sest käid paljudes erinevates kodudes, kohtud paljude erinevate inimestega, näed kuidas inimesed elavad. Leiad oma töö käigus ka uusi sõpru ja tuttavaid.

Inimestega on huvitav suhelda ja üldjuhul on kliendid olnud ausad ja toredad inimesed.

Küll olen aga elu jooksul saanud aimu, et kõik ei ole kuld mis hiilgab, on palju ükskõikseid ja kohusetundetuid inimesi, petiseid. Paaril korral on mind üsna suurelt petetud, olen sellest teinud omad järeldused ja muutnud arveldamistaktikat, juhutellijatele teen töid ettemaksu järgselt.